Preskočiť na hlavný obsah

Neviditeľná

Neviditeľná je novým slovenským dokumentárnym filmom, ktorý sa dal zhliadnuť aj na festivale Jeden svet

Odporúčame.

Autorkou je Maia Martiniak.

Témou sú pôrody, privádzanie detí na svet.

Témou je prežívanie žien a pomoc /nepomoc okolia (zdravotníckeho) v tomto zraniteľnom období.

Témou je potreba úcty k žene, k jej telu, k jej pocitom.

Témou je viera v múdrosť a jedinečnosť každého tela, každého pôrodu.

Témou je vytvoriť priestor pre to všetko.

Témou je, ako sa necítiť bezradná, bezmocná, slabá a sama.

Témou je nádej na uzdravenie a objavenie hlbokej ženskej sily.

Témou je aj dobrý začiatok pre bábätká spočívajúci v prvých minútach, hodinách, dňoch na hrudi mamy.

Autorke ďakujeme za tento film! A vystupujúcim ženám za odvahu!

O prvých dňoch – o prvých 1000 dňoch života dieťatka – sa chystáme rozprávať aj my v Arche. Chceme sa s Vami podeliť o to, čo dnes vieme, že je potrebné, prirodzené, niekedy nevyhnutné. O tom, čo prináša dnešná veda, ktorá sa vie pozrieť priamo do vnútra sveta dieťatka – do jeho mozgu cez vymoženosti techniky.

Hlavnou inšpiráciou je prednáška Dr. Allana N. Schore, popredného neurovedca a zároveň človeka praxe. Autora prvej publikácie o socioemocionálnom vývine dieťaťa – Affect regulation and the origin of the Self (Emocionálna regulácia a pôvod Self). Ostaňte s nami a dozviete sa čoskoro viac.

Za tím Archa: Daniela


Obľúbené príspevky z tohto blogu

Tréning rodičovských zručností

Obsah Čo je Tréning rodičovských zručností? Čo Vás na stretnutiach čaká? Program stretnutí Pri akých detských výzvach je tréning rodičovských zručností vhodný? Termíny stretnutí Organizačné Podmienky účasti na kurze Prihlásenie Čo je Tréning rodičovských zručností? Filiálna terapia alebo tréning rodičovských zručností je špeciálny 10-týždňový tréningový program pre rodičov, ktorý pomáha posilňovať vzťah medzi rodičom a dieťaťom použitím hrovej polhodinky raz týždenne. Skupinka 3-4 rodičov sa stretáva s lektorkami (bez detí) raz týždenne vo vopred dohodnutom čase. Výhody skupinovej formy tréningu: rodičia spolu môžu zdieľať svoje skúsenosti, prežívanie procesu učenia sa nových zručností, môžu si byť vzájomnou podporou a povzbudením, navyše zažijú, že v tom nie sú sami a aj iní majú svoje ťažkosti a nie sú perfektní, či dokonalí, ale len dostatočne dobrí. -na obsah- Čo Vás na stretnutiach čaká? Lektorky na sp

Video "Komplexná trauma a jej vplyv na vývin dieťaťa"

Dr. Judith Joseph sa rozpráva s naším blízkym spolupracovníkom, Dr. Arthurom Becker-Weidmanom z Centra pre rozvoj rodiny (NY, USA) na tému komplexná trauma. Kľúčovou súčasťou uzdravenia a liečby detí, ktoré zažili traumatické skúsenosti v blízkom vzťahu, je vytvorenie vzťahu s opatrovateľmi / rodičmi založenom na dôvere, blízkosti a opore. Často však traumatické udalosti obmedzujú túto schopnosť u detí. Dr Becker-Weidman diskutuje o účinných liečebných stratégiách pomáhajúcim traumatizovaným deťom otvoriť sa formovaniu vzťahov. Tie sú neoddeliteľnou súčasťou procesu uzdravenia.