Preskočiť na hlavný obsah

Dr. Michael Trout (USA)

riaditeľ Inštitútu pre dieťa a rodiča

Michael Trout je psychológom so špecializáciou v psychiatrii detí raného veku, ktorú získal na Michiganskej univerzite.
V odbore duševného zdravia pracuje od roku 1968, súkromnú prax vedie od roku 1979. Od roku 1986 je riaditeľom Inštitútu pre dieťa a rodiča (The Infant-Parent Institute). Inštitút sa venuje výskumu, klinickej praxi a výcvikom súvisiacich s ťažkosťami v oblasti vzťahovej väzby.
Michael Trout sa angažoval vo viacerých oblastiach súvisiacich s duševným zdravím detí v ranom veku. Pôsobil ako prezident aj ako viceprezident organizácií zaoberajúcimi sa touto problematikou. Bol taktiež členom predstavenstva odborného časopisu. V súčasnosti je členom dozornej rady neziskovej organizácie Attachment Parenting International.
Získal aj viacero cien za príspevky v súvislosti s potrebami detí v ranom veku a ich rodín a taktiež cenu za celoživotnú prácu s pestúnskymi a adoptívnymi deťmi a ich rodinami.
Dr. Trout spolu s publikovaním množstva článkov a kapitol v odborných publikáciách vytvoril 14 výcvikových videí, ktoré sa používajú na univerzitách a vzdelávacích inštitúciách po celom svete.
Počas svojej praxe napísal niekoľko diel a publikácií, kde vystupuje v roly autora aj spoluautora.
Zo svojej 46 ročnej praxe, v rámci ktorej sa venoval 41 rokov špeciálne oblasti duševného zdravia dieťaťa raného veku, považuje za najdôležitejší čas strávený s jednotlivcami a rodinami.
Z klinickej praxe odišiel v roku 2014, čo mu umožnilo viac sa sústrediť na vyučovanie a na písanie. Tento čas využíva taktiež na skúmanie toho, čo sa udialo v živote niektorých bábätiek a rodín, ktorým sa venoval pred viacerými rokmi.

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rodina z historickej perspektívy

Tento text je súčasťou dizertačnej práce: „Psychologické charakteristiky rodiča a rodiny v kontexte rôznych typov rodín“ (Husovská, 2014) Článok "Rodina z historickej perspektívy" , ktorého autorkou je PhD. Daniela Husovská , podlieha licencii Creative Commons Uveďte pôvod-Nepoužívajte komerčne 4.0 Mezinárodná . Mgr. Daniela Husovská, PhD. Ak v súčasnosti hovoríme o tom, ako sa rodina mení, ako naberá rôznorodé formy, môže byť užitočné obzrieť sa späť do histórie a zachytiť, akým vývinom rodina prešla. Vďaka tomu môžeme dať súčasný stav rodín do širších súvislostí a hlbšie porozumieť, čo všetko formovalo rodiny do dnešnej podoby. Pôvod slov, ktoré sa zaužívali pre označenie rodinného spoločenstva, nám objasňuje, aký charakter mala rodina v dávnych dobách. Latinský termín familia z etymologického hľadiska označoval všetkých, ktorí obývali jeden príbytok, teda aj sluhov a otrokov nielen pokrvných príbuzných. ©The Metropolitan Museum of Art Na čele rodin

Konferencia: Vyvíjajúci sa mozog a sociálno – emocionálny vývin dieťaťa

Popis Činnosť mozgu a jeho vývin patria stále k najväčším tajomstvám. A pritom mozog riadi všetko, čo si myslíme a čo robíme. Skrýva odpoveď na základnú otázku, ako sa stávame tými, kým sme. Konferencia sa zameria na vedecké poznatky o ranom vývine mozgu s prepojením na vzťahovú väzbu a na význam skúseností pre zdravý vývin mozgu, mysle a rozvoj správania v detstve a v dospelosti. K hlavným témam konferencie bude patriť úvod do vývinovej neurobiológie, ktorá sa snaží porozumieť princípom a mechanizmom, ako sa mozog v ranom detstve vyvíja, čo ho formuje. Bližšie sa zameriame na vplyv emocionálnych zážitkov a blízkych vzťahov (attachment) a ich spojenia s vývinom mozgu. V závere sa pozrieme na poznatky neurovedy v prepojení na vplyv negatívnych zážitkov detí a následne ich schopnosti dôverovať v detstve aj neskôr v dospelosti. Workshop bude zameraný na cvičenia a diskusiu o prepojení vývinovej neurovedy s terapiou následkov vývinovej (komplexnej) traumy u detí. Konferencia a