Preskočiť na hlavný obsah

Dr. Michael Trout (USA)

riaditeľ Inštitútu pre dieťa a rodiča

Michael Trout je psychológom so špecializáciou v psychiatrii detí raného veku, ktorú získal na Michiganskej univerzite.
V odbore duševného zdravia pracuje od roku 1968, súkromnú prax vedie od roku 1979. Od roku 1986 je riaditeľom Inštitútu pre dieťa a rodiča (The Infant-Parent Institute). Inštitút sa venuje výskumu, klinickej praxi a výcvikom súvisiacich s ťažkosťami v oblasti vzťahovej väzby.
Michael Trout sa angažoval vo viacerých oblastiach súvisiacich s duševným zdravím detí v ranom veku. Pôsobil ako prezident aj ako viceprezident organizácií zaoberajúcimi sa touto problematikou. Bol taktiež členom predstavenstva odborného časopisu. V súčasnosti je členom dozornej rady neziskovej organizácie Attachment Parenting International.
Získal aj viacero cien za príspevky v súvislosti s potrebami detí v ranom veku a ich rodín a taktiež cenu za celoživotnú prácu s pestúnskymi a adoptívnymi deťmi a ich rodinami.
Dr. Trout spolu s publikovaním množstva článkov a kapitol v odborných publikáciách vytvoril 14 výcvikových videí, ktoré sa používajú na univerzitách a vzdelávacích inštitúciách po celom svete.
Počas svojej praxe napísal niekoľko diel a publikácií, kde vystupuje v roly autora aj spoluautora.
Zo svojej 46 ročnej praxe, v rámci ktorej sa venoval 41 rokov špeciálne oblasti duševného zdravia dieťaťa raného veku, považuje za najdôležitejší čas strávený s jednotlivcami a rodinami.
Z klinickej praxe odišiel v roku 2014, čo mu umožnilo viac sa sústrediť na vyučovanie a na písanie. Tento čas využíva taktiež na skúmanie toho, čo sa udialo v živote niektorých bábätiek a rodín, ktorým sa venoval pred viacerými rokmi.

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rodina z historickej perspektívy

Tento text je súčasťou dizertačnej práce: „Psychologické charakteristiky rodiča a rodiny v kontexte rôznych typov rodín“ (Husovská, 2014) Článok "Rodina z historickej perspektívy" , ktorého autorkou je PhD. Daniela Husovská , podlieha licencii Creative Commons Uveďte pôvod-Nepoužívajte komerčne 4.0 Mezinárodná . Mgr. Daniela Husovská, PhD. Ak v súčasnosti hovoríme o tom, ako sa rodina mení, ako naberá rôznorodé formy, môže byť užitočné obzrieť sa späť do histórie a zachytiť, akým vývinom rodina prešla. Vďaka tomu môžeme dať súčasný stav rodín do širších súvislostí a hlbšie porozumieť, čo všetko formovalo rodiny do dnešnej podoby. Pôvod slov, ktoré sa zaužívali pre označenie rodinného spoločenstva, nám objasňuje, aký charakter mala rodina v dávnych dobách. Latinský termín familia z etymologického hľadiska označoval všetkých, ktorí obývali jeden príbytok, teda aj sluhov a otrokov nielen pokrvných príbuzných. ©The Metropolitan Museum of Art Na čele rodin

Tréning rodičovských zručností

Obsah Čo je Tréning rodičovských zručností? Čo Vás na stretnutiach čaká? Program stretnutí Pri akých detských výzvach je tréning rodičovských zručností vhodný? Termíny stretnutí Organizačné Podmienky účasti na kurze Prihlásenie Čo je Tréning rodičovských zručností? Filiálna terapia alebo tréning rodičovských zručností je špeciálny 10-týždňový tréningový program pre rodičov, ktorý pomáha posilňovať vzťah medzi rodičom a dieťaťom použitím hrovej polhodinky raz týždenne. Skupinka 3-4 rodičov sa stretáva s lektorkami (bez detí) raz týždenne vo vopred dohodnutom čase. Výhody skupinovej formy tréningu: rodičia spolu môžu zdieľať svoje skúsenosti, prežívanie procesu učenia sa nových zručností, môžu si byť vzájomnou podporou a povzbudením, navyše zažijú, že v tom nie sú sami a aj iní majú svoje ťažkosti a nie sú perfektní, či dokonalí, ale len dostatočne dobrí. -na obsah- Čo Vás na stretnutiach čaká? Lektorky na sp