Preskočiť na hlavný obsah

Podporte činnosť ARCHA o. z. poukázaním 2 % z odvedenej dane



Podporte činnosť a projekty ARCHA o. z. - Psychologická pomoc deťom a rodinám v Košiciach poukázaním 2 % z odvedenej dane.

Obraciame sa na všetkých odborníkov v oblasti starostlivosti o deti a rodiny, verejnosť, ako aj  miestne firmy i spoločnosti, aby podporili našu činnosť poukázaním 2 % zo svojej dane nášmu občianskemu združeniu. Rozhodnite, že 2 % z Vašich daní, ktoré by inak išli štátu, budú venované na podporu dobrej veci:

  • Pomoci deťom a rodinám pri prekonávaní krízových / náročných období.
  • Podpore zdravého fungovania rodiny a vzájomných blízkych vzťahov medzi jej členmi, posilňovaniu jej súdržnosti, vzájomnej komunikácie a hodnôt.
  • Podpore rozvíjania potenciálu detí a rodičov.
  • Rozvíjaniu a pokračovaniu spolupráce s kolegami a kolegyňami zo zahraničia, ktorí nás podporujú v citlivom prístupe k deťom s komplexnou traumou.

Údaje potrebné pre venovanie 2 % nášmu občianskemu združeniu.

Obchodné meno / Názov: Archa – Psychologická pomoc deťom a rodinám

 

Sídlo: Exnárova 1, 040 22 Košice

 

IČO: 50108310

Právna forma prijímateľa: Občianske združenie


Návod, ako poukázať 2 percentá, nájdete aj TU:


Dokumenty na poukázanie 2 % dane z príjmu.

Tlačivo s vyplnenými našimi údajmi.

Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby za zdaňovacie obdobie uplynulého roka treba vyplniť a podať do 30. 4. na miestne príslušný daňový úrad.

K tomuto vyhláseniu treba pripojiť aj Potvrdenie o zaplatení dane.

Nič vás to nebude stáť, stačí sa len rozhodnúť. Pre nás to bude veľká pomoc.

Za vašu podporu vám ďakujeme.

 

 

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rodina z historickej perspektívy

Tento text je súčasťou dizertačnej práce: „Psychologické charakteristiky rodiča a rodiny v kontexte rôznych typov rodín“ (Husovská, 2014) Článok "Rodina z historickej perspektívy" , ktorého autorkou je PhD. Daniela Husovská , podlieha licencii Creative Commons Uveďte pôvod-Nepoužívajte komerčne 4.0 Mezinárodná . Mgr. Daniela Husovská, PhD. Ak v súčasnosti hovoríme o tom, ako sa rodina mení, ako naberá rôznorodé formy, môže byť užitočné obzrieť sa späť do histórie a zachytiť, akým vývinom rodina prešla. Vďaka tomu môžeme dať súčasný stav rodín do širších súvislostí a hlbšie porozumieť, čo všetko formovalo rodiny do dnešnej podoby. Pôvod slov, ktoré sa zaužívali pre označenie rodinného spoločenstva, nám objasňuje, aký charakter mala rodina v dávnych dobách. Latinský termín familia z etymologického hľadiska označoval všetkých, ktorí obývali jeden príbytok, teda aj sluhov a otrokov nielen pokrvných príbuzných. ©The Metropolitan Museum of Art Na čele rodin...

Tréning rodičovských zručností

Obsah Čo je Tréning rodičovských zručností? Čo Vás na stretnutiach čaká? Program stretnutí Pri akých detských výzvach je tréning rodičovských zručností vhodný? Termíny stretnutí Organizačné Podmienky účasti na kurze Prihlásenie Čo je Tréning rodičovských zručností? Filiálna terapia alebo tréning rodičovských zručností je špeciálny 10-týždňový tréningový program pre rodičov, ktorý pomáha posilňovať vzťah medzi rodičom a dieťaťom použitím hrovej polhodinky raz týždenne. Skupinka 3-4 rodičov sa stretáva s lektorkami (bez detí) raz týždenne vo vopred dohodnutom čase. Výhody skupinovej formy tréningu: rodičia spolu môžu zdieľať svoje skúsenosti, prežívanie procesu učenia sa nových zručností, môžu si byť vzájomnou podporou a povzbudením, navyše zažijú, že v tom nie sú sami a aj iní majú svoje ťažkosti a nie sú perfektní, či dokonalí, ale len dostatočne dobrí. -na obsah- Čo Vás na stretnutiach čaká? Lektorky na sp...