Preskočiť na hlavný obsah

Konferencia: Vyvíjajúci sa mozog a sociálno – emocionálny vývin dieťaťa

Popis

Činnosť mozgu a jeho vývin patria stále k najväčším tajomstvám. A pritom mozog riadi všetko, čo si myslíme a čo robíme. Skrýva odpoveď na základnú otázku, ako sa stávame tými, kým sme. Konferencia sa zameria na vedecké poznatky o ranom vývine mozgu s prepojením na vzťahovú väzbu a na význam skúseností pre zdravý vývin mozgu, mysle a rozvoj správania v detstve a v dospelosti.

K hlavným témam konferencie bude patriť úvod do vývinovej neurobiológie, ktorá sa snaží porozumieť princípom a mechanizmom, ako sa mozog v ranom detstve vyvíja, čo ho formuje. Bližšie sa zameriame na vplyv emocionálnych zážitkov a blízkych vzťahov (attachment) a ich spojenia s vývinom mozgu. V závere sa pozrieme na poznatky neurovedy v prepojení na vplyv negatívnych zážitkov detí a následne ich schopnosti dôverovať v detstve aj neskôr v dospelosti.

Workshop bude zameraný na cvičenia a diskusiu o prepojení vývinovej neurovedy s terapiou následkov vývinovej (komplexnej) traumy u detí.

Konferencia aj workshop bude prínosom pre všetkých, ktorí sa vo svojej práci venujú deťom a zaujímajú sa o ich vývin, psychické zdravie a prospievanie. Pozývame detské psychiatričky, psychológov, sociálne pracovníčky a špeciálne pedagogičky, ale aj učiteľov a rodičov a všetkých tých, ktorí chcú hlbšie porozumieť deťom, na ktorých im záleží.

Špeciálne pozývame odborníkov/čky pracujúcich s traumatizovanými deťmi napr. z detských domovov, krízových centier, oddelení SPODaSK, centier poradenstva alebo včasnej intervencie.

  • Kedy: 31.1.2019
  • Kde: Tabačka Kulturfabrik, Gorkého 1068/2, Košice
  • Lektorka: Dr. Petra Winnette (Praha)
  • Registrácia záujemcov bola ukončená. Prihlásiť sa bolo možné do 28.1.2019.
  • Poplatok konferencia: 35,-€
  • pre študentov/tky, dôchodcov a mamy/otcov na rodičovskej dovolenke cena za konferenciu 20,-€. Zľava bude akceptovaná, ak nám zašlete na info@archaoz.sk sken dokladu, ktorý potvrdzuje Váš stav/status (napr. ISIC, ...)
  • Poplatok konferencia + workshop: kapacita workshopu je naplnená, ďalej je možné prihlasovať sa na konferenciu
  • Upozornenie: Prihlásenie sa a platba za konferenciu a workshop sú možné len vopred. Na mieste už nebude možné sa zaregistrovať ani zaplatiť.
  • Poplatok zahŕňa: lektorné, malé občerstvenie, prenájom priestorov, organizačné zabezpečenie. Cestovné a stravné si hradia účastníci a účastníčky sami, resp. ho hradí vysielajúca organizácia.


Program

  • Konferencia: 9:30 – 13:00
  • Prestávka: 13:00 - 14:30
  • Workshop: 14:30 – 16:30

Prihlásenie

Po vyplnení prihlasovacieho formulára Vám bude na Vašu emailovú adresu zaslané písomné potvrdenie o registrácii s informáciou o výške sumy na úhradu. Registrácia bude záväzná až po uhradení poplatku.
Storno podmienky:
Po záväznom prihlásení je poplatok nevratný. V prípade, že sa nemôžete dostaviť, môžte za seba nájsť náhradníka/čku. O tejto zmene nás prosím informujte mailom na adresu info@archaoz.sk.

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rodina z historickej perspektívy

Tento text je súčasťou dizertačnej práce: „Psychologické charakteristiky rodiča a rodiny v kontexte rôznych typov rodín“ (Husovská, 2014) Článok "Rodina z historickej perspektívy" , ktorého autorkou je PhD. Daniela Husovská , podlieha licencii Creative Commons Uveďte pôvod-Nepoužívajte komerčne 4.0 Mezinárodná . Mgr. Daniela Husovská, PhD. Ak v súčasnosti hovoríme o tom, ako sa rodina mení, ako naberá rôznorodé formy, môže byť užitočné obzrieť sa späť do histórie a zachytiť, akým vývinom rodina prešla. Vďaka tomu môžeme dať súčasný stav rodín do širších súvislostí a hlbšie porozumieť, čo všetko formovalo rodiny do dnešnej podoby. Pôvod slov, ktoré sa zaužívali pre označenie rodinného spoločenstva, nám objasňuje, aký charakter mala rodina v dávnych dobách. Latinský termín familia z etymologického hľadiska označoval všetkých, ktorí obývali jeden príbytok, teda aj sluhov a otrokov nielen pokrvných príbuzných. ©The Metropolitan Museum of Art Na čele rodin

Tréning rodičovských zručností

Obsah Čo je Tréning rodičovských zručností? Čo Vás na stretnutiach čaká? Program stretnutí Pri akých detských výzvach je tréning rodičovských zručností vhodný? Termíny stretnutí Organizačné Podmienky účasti na kurze Prihlásenie Čo je Tréning rodičovských zručností? Filiálna terapia alebo tréning rodičovských zručností je špeciálny 10-týždňový tréningový program pre rodičov, ktorý pomáha posilňovať vzťah medzi rodičom a dieťaťom použitím hrovej polhodinky raz týždenne. Skupinka 3-4 rodičov sa stretáva s lektorkami (bez detí) raz týždenne vo vopred dohodnutom čase. Výhody skupinovej formy tréningu: rodičia spolu môžu zdieľať svoje skúsenosti, prežívanie procesu učenia sa nových zručností, môžu si byť vzájomnou podporou a povzbudením, navyše zažijú, že v tom nie sú sami a aj iní majú svoje ťažkosti a nie sú perfektní, či dokonalí, ale len dostatočne dobrí. -na obsah- Čo Vás na stretnutiach čaká? Lektorky na sp